


De ‘B’ van Balu… “Bewust bewegen".
Eén van onze letters is heel specifiek verbonden met bewegen, sport, gezondheid, kortom…
Een gezonde geest in een gezond lichaam. Deze letters staan nooit alleen of op zichzelf en raken de andere drie domeinen. De pijler ‘bewegen’ ondersteunt het geheel en zorgt mee voor een zeer bewuste ontwikkeling van ieder kind op zijn of haar tempo en met de individuele en specifieke noden.
BODYMAP
Bodymap biedt binnen de school een grote meerwaarde voor de motorische ontwikkeling van kinderen. Door gericht te observeren en in kaart te brengen hoe een kind beweegt, krijgt men beter zicht op motorische vaardigheden, lichaamsbesef, coördinatie, evenwicht en bewegingspatronen. Dit maakt het mogelijk om eventuele motorische noden of moeilijkheden vroegtijdig te signaleren en gerichter ondersteuning aan te bieden. Bodymap helpt leerkrachten en begeleiders bovendien om de motorische ontwikkeling van leerlingen systematisch op te volgen en activiteiten beter af te stemmen op de individuele mogelijkheden en noden van elk kind.
MILE A DAY
Het concept van One Mile a Day is eenvoudig. Op regelmatige basis gedurende de week lopen of wandelen kinderen en leerkrachten een mijl (1,6 kilometer) om de lesblokken te onderbreken.
De KU Leuven ondervond dat One Mile a Day nog veel meer voordelen biedt. Zo worden de kinderen er gelukkiger van en maken ze minder ruzie met hun leeftijdsgenoten. Ze concentreren zich ook beteren hebben meer oren naar wat ouders en leerkrachten zeggen. Omdat de kinderen die regelmatig hun mijl in groep lopen of wandelen, verbetert ook hun onderlinge band.
SPEELPLAATS
Onze speelplaats en onze speelplaatswerking nodigt uit tot bewegen. In verschillende zones op de speelplaats bieden de klimtoestellen een kans om motorisch te ontwikkelen. De klimmuren onder het afdak zijn veilig en voor kinderen een uitdaging om zelf tot bewegen en motorisch experimenteren te komen.
Met onze speel-o-theek willen we een gericht aanbod doen voor de kinderen om te bewegen, te spelen of te sporten. Fietsjes, circusmateriaal, balanceertoestellen, enz. worden voorzien om specifieke motorische aspecten aan te spreken.

